Як вибрати кондиціонер

Вибираємо кондиціонер самі

Вибираємо кондиціонер саміВ даний час системи кондиціонування здатні виконувати кілька функцій: обігрівати і охолоджувати повітря, зволожувати його, очищати і осушувати. Тому вибираючи кондиціонер для дому, потрібно заздалегідь знати місце його встановлення, передбачувані потрібні функції, тип і потужність кондиціонера і, по – можливості, визначитися з виробником. Всі ці моменти дуже важливі для створення в приміщенні комфортних умов і для його довгої експлуатації.

Мобільний кондиціонер

За стандартом на десять м. Кв. робоча потужність кондиціонера становить один кВт.
Системи кондиціонування по типу виконання діляться на мобільні підлогові кондиціонери, віконні, спліт-системи, прості системи – спліт, а також канальні і касетні.

Віконні типи встановлюються у віконному або кватиркові отворах. Їх переваги полягають у простоті системи монтажних робіт, невеликій ціні, і в двох режимах роботи на обігрів та охолодження. Недоліки складаються з створюваного рівня шуму, досить значного займаного обсягу в просторі вікна, у відсутності автоматичної установки потрібних режимів температури.

Пересувні мобільні типи систем кондиціонування можна вільно пересувати в приміщенні, вони працюють у двох напрямках (обігрів та охолодження) і не вимагають монтажних робіт. І тільки особливість конструкції часткової втрати тепла через шланг можна віднести до їх недоліків.

Прості двохблокові спліт – системи встановлюються на стіні приміщення. Один блок встановлюється зовні, а інший – всередині приміщення. За способом зміцнення блоку внутрішнього дані спліт – системи можуть бути з настінним, підлоговим, касетним, стельовим, прихованим кріпленням і підвісною. У таких спліт-систем багато позитивних моментів. Це – простота установки, низький поріг шуму в приміщенні, автоматичне перемикання температурних рівнів, дві функції роботи, як на обігрів, так і на охолодження. Їх найважливіший недолік – складність монтажних робіт і відсутність забору повітря ззовні.

Системи кондиціювання повітря мульти – спліт (або коротко кондиціонери) мають кілька блоків внутрішнього розміщення (до 8 шт.).

Системи кондиціонування канальні кріпляться безпосередньо до стелі, забезпечуючи і обігрів приміщення, і охолодження за системою вентиляційних каналів, виробляючи додатковий забір повітря зовні.

Системи кондиціонування касетного типу монтуються над підвісною стелею. Вони займають дуже мало місця в просторі, практично не шумлять, споживають мало потужності і видаляють аллергенную пил із приміщення.

Кращі виробники представляють свої кондиціонери для будинку з трьох основних цінових груп (елітні кондиціонери, середнього класу і малобюджетні зразки). Це найвідоміші торгові бренди – Mitsubishi Electric, Panasonic, Toshiba, Daikin, Sharp, Mitsubishi Heavy.

Кондиціонери елітного класу (Daikin, Fujitsu) мають покращені експлуатаційні характеристики, довговічні по терміну служби (12 років), мають системи діагностики і захисту, низький шумовий поріг, покращене дизайнерське рішення, гарантію експлуатації без ремонту до трьох років. Їх вартість – 1200 $.

Кондиціонери середнього класу (McQuay, Electra) відрізняється тим же терміном гарантії, великим шумовим порогом, високою надійністю і хорошими споживчими характеристиками. Їх вартість – 850 $.

Кондиціонери малобюджетного класу (Gree, Shivaki, Rolsen, LG, Hyundai, Midea, Ballu, Samsung і Haier). Їх вартість – 650 $.

Так само в стандартний набір функцій будь-якого типу кондиціонерів незалежно від бренду включені наступні функціональні можливості: це обігрів та охолодження повітря в приміщенні, вентиляція та очищення повітря за допомогою різних фільтрів і автоматичне регулювання температурних режимів. Тому, зупинивши свій вибір на тому чи іншому типі певної моделі, пам’ятайте, що додаткові можливості і додаткові функції в системах кондиціонування – це ваші зайві витрати фінансових коштів на зовсім невживані в побуті функції.

Вибираючи кондиціонер для дому, уточніть у продавця можливість розрахунку конкретної потужності на дане приміщення, зверніть увагу на співвідношення потужності кондиціонера і його ціни, що входить в комплект з даним зразком, а також чи входять роботи по установці в цю вартість. Уточніть у продавця терміни гарантії на даний виріб, а також вартість післягарантійного ремонту та сервісного обслуговування. Довірте монтаж і обслуговування кондиціонера фахівцям, представникам виробника. Укладаючи договір з фірмою на обслуговування, обов’язково вкажіть в договорі всі можливі послуги, терміни проведення настановних робіт та сервісного обслуговування. Тепер вибір за вами! Вдалої покупки!