Як усунути неполадки в роботі кондиціонера

Як усунути неполадки в роботі кондиціонераПри експлуатації будь-якої побутової техніки рано чи пізно виникають проблеми. Кондиціонери – не виняток. Розглянемо найбільш поширені неполадки, що виникають в процесі роботи даного виду кліматичного обладнання, і способи їх усунення.

Кондиціонер працює постійно, але в спекотні дні не охолоджує повітря в приміщенні до потрібної температури. Потрібно перевірити, чи закриті двері і вікна в кімнаті, чи не працюють тут нагрівальна техніка, наприклад, електрочайник або тостер. Також причиною недостатнього охолодження можуть бути засмітилися фільтри в самому кондиціонері.

На вікна можна повісити білі щільні жалюзі, які добре відбивають світло і тепло. Це просте рішення дозволить майже вдвічі зменшити теплопоступленія через вікна. Якщо комплекс вжитих заходів не приніс необхідного результату, слід замінити кондиціонер на більш потужну модель.
Усунення неполадок.

При роботі системи кондиціонування створюється відчуття протягу. Потрібно включити функцію авторуху горизонтальних жалюзі або поміняти положення горизонтальних заслінок. Якщо ці дії не дають результату, необхідно відрегулювати напрям повітряного потоку за допомогою вертикальних заслінок. Зазвичай ця операція виконується вручну, однак деякі моделі спліт-систем дозволяють здійснити її за допомогою пульта.

Повітряний потік з часом слабшає

Ефективність роботи системи кондиціонування може знизитися через засмічення повітряного фільтра. Необхідно його прочистити. У цих цілях використовують пилосос або миють фільтр в теплій воді за допомогою м’якої губки.
Експлуатувати кондиціонер без повітряного фільтра не рекомендується. Даний елемент захищає і теплообмінник внутрішнього блоку, і ваші легені.

З внутрішнього модуля капає вода

У більшості випадків це свідчить про те, що забився дренажний трубопровід спліт-системи. Зазвичай засмічення виникає внаслідок неправильної експлуатації, наприклад, якщо кондиціонер з дренажним трубопроводом, виведеним назовні, працює на охолодження в мінусову температуру. Конденсат перетворюється в крижану пробку, і вода починає стікати всередину приміщення.
Щоб уникнути цього, необхідно за допомогою спеціального кабелю прогріти дренажний трубопровід кондиціонера до +5 ° С. Якщо крижана пробка все ж утворилося, доведеться не включати спліт-систему на охолодження аж до відлиги.

При обігріві в умовах високої вологості і невеликий негативній температурі зовнішній модуль спліт-системи покривається кіркою льоду.
Це спостерігається в системах, не оснащених функцією автоматичного розморожування. Для усунення даної проблеми необхідно переключити кондиціонер на режим охолодження. Віддаючи тепло, зовнішній модуль поступово прогріється сам і відтане.

При більш серйозних неполадках слід звернутися в компанію, що здійснює сервісне обслуговування кондиціонера. Щоб спліт-система безперебійно працювала протягом тривалого часу, не експлуатуйте її при морозах більше 15 градусів. При низьких температурах гусне масло в компресорі, внаслідок чого багато разів збільшується знос кондиціонера.